Trny pravdy-1.kapitola

15. května 2011 v 20:25 | Rozka |  Tlustá bichle
zde je konečně 1.kapitola.
snad se Vám bude líbit.
Krásný večer a přežijte zítřejší školní den... :/ :)

---------------------------------------
,,Katniss,je čas vstávat.Škola volá."
Ze snu o jakýmsi klučinovi,který sekal trávu,mě vyrušila otravná a mnou nenáviděná věc.Budík.Šmátrala jsem po nočním stolku,než jsem ho konečně našla a vypnula.Jen s velkým odporem jsem se nakonec vykopala z vyhřáté postele.
Do školy se mi nechtělo.Vůbec.Věděla jsem,co mě čeká.Zvědavé,obezřetné pohledy,které se změní hned,jakmile se dozví mé jméno.
Katniss Grayová.Dcera místního starosty.Úžasné.
V domě byl klid jako v hrobě.Bylo slyšet jen pravidelné tikání tátových hodin v chodbě.Táta už určitě odešel do práce.A služebné přijdou až dopoledne.Ty služebné,které jsem tu vůbec nechtěla.Už takhle stačí,že žijeme v úplně největším domě v tomhle malým městě.Ještě,aby nás tu obskakovaly služebné.Říkala jsem,prosila a slibovala,že se o dům i o sebe postarám sama.Že nepotřebuju služebné.Ale táta na mé protesty nebral ohled.Jako ostatně na všechno,co mi vypadlo z úst. Ani se nechováme jako otec a dcera.Už dva roky.Ty dva roky,co zmizela maminka.
Povzdychla jsem si a přišourala se do koupelny.Nechápala jsem,jak může jeden člověk využít tak velkou koupelnu.Jak já ji můžu využít.Vana,sprchový kout,toaleta,umyvadlo,toaletka a skříň plná ručníků a hygienických věcí.
Je obrovitánská.Jako celý tenhle dům.Když jsem ho viděla poprvé,šly na mě mdloby.Žila jsem s matkou.V normálním domečku.Měla jsem svůj pokojík a menší šatnu.Úplne mi to stačilo.Jenže pak se různé věci změnily a já jsem se musela přestěhovat k tátovi.Do tohohle paláce.Jestli si na něj někdy zvyknu,bude to zázrak.
To je další věc,o které plno lidí neví.Myslí si,že jsem rozmazlená,sobecká a namyšlená.Nevyvracím jim to.At' si to myslí.Není to pravda.
Ale vysvětlovat jim to nechci.Musela bych jim říct vše.A to Nemůžu.
Zahleděla jsem se na svůj odraz.Dlouhé tmavé vlasy jsem měla rozcuchané,tvář zmuchlanou a červenou.Vypadala jsem jako prostá obyčejná a hlavně normální holka.Jenže to nejsem.Důkaz toho,jak zdání může klamat.
Zbývala mi hodina,když jsem se oblékla,nasnídala se a sbalila si věci do školy.Bez čeho nevytáhnu paty z domu,je knížka a iPod.Zašpuntovala jsem se a nasedla do auta.Do prostého peaguotu,který jsem si od táty vyprosila.Nechci nějak vyčnívat a to volvo,které mi chtěl koupit,by vyčnívalo ažaž.
Dům stojí na konci města,u lesa.To jediné mi vyhovuje.Sice cesta do školy je delší,ale aspon se projedu.Sama.
Asi bych měla zdůraznit,že je to můj první den v nové škole.Přistěhovala jsem se sem nedávno a ještě to tu neznám.
Táta tu žije odmalička.Ale na to,aby mi to tu ukázal,nemá čas.Nebo možná i nechce.
Dojela jsem do centra.Město je malinké.Ale jeho centrum vypadá dost dobře.Je tu radnice,obchody,menší park a samozřejmě škola.Střední Robbieho Graye.Ano.škola je pojmenovaná po mým dědečkovi.Znala jsem ho jen krátce a to,když mi bylo pouhých pět.Jeho tvář si moc nevybavím,ale pamatuji se,že byl na mě vždycky moc milý.
Táta má jméno po něm.
Asi ted' už chápete,proč jsem se předtím zmínila,že se všechny ty zvědavé tváře změní,jakmile budou vědět,kdo jsem.Nebo spíš čí jsem.
Parkoviště u školy bylo celkem velké,ale zabíralo ho jen pár aut.Zajela jsem ke konci.Hned před ceduli hlásající-Vítejte na střední Robbieho Graye.
Bože.A já doufala,že někdo třeba nebude znát jméno školy i starosty.Ale to je samozřejmě nemožné.
S dveřmi od auta jsem bouchla víc,než bylo nutné.Střední škola.Kolik jsem jich už navštívila?Asi tři.Dvě,když jsem bydlela s maminkou,a jednu tady.
Je to krásná škola.Velká,prostá,jako většina škol.Jediné,co mi o ní táta řekl je,že má velkou školní zahradu.
,,Dobrý den."pozdravila jsem paní sedící u stolu překypujícím spisy a papíry.
Odtrhla zrak od počítače a usmála se na mě.
,,Dobrý den.Můžu vám nějak pomoct?"zeptala se mě.
,,Ano,jsem tu nová.Jmenuji si Katniss Grayová."
Její´oči se rozšířily překvapením a poznáním,jak jsem čekala.Jestli takhle bude každý reagovat,asi mi klepne pepka.
,,Ách,ano.Pan ředitel o vás ví.Máte tu už rozvrh a vše potřebné."
Podala mi desky a zavedla mě do kumbálu pro učebnice,ukázala mi skřínku a nakonec popřála i hodně štestí.
V chodbách byly už davy studentů.Někteří po mně pokukovaly a někteří si mě ani nevšímaly,za což jsem jim byla i vděčná.Ale věděla jsem,že nemám vyhráno.
,,Dobrý den."vklouzla jsem do třídy,kde už studenti seděli v lavicích a čučeli na katedru,kde seděla moje třídní profesorka.
,,Ty musíš být Katniss.Vítám tě u nás."otočila se k třídě,,Katniss je vaše nová spolužačka.Doufám,že ji mezi sebe přijmete."
Bylajsem ji vděčná,že neřekla celé mé jméno.Aspon jsem měla ještě chvíli klid.
,,Učebnice máš,Katniss?!"houkla na mě profesorka.Zrak jsem upírala do podlahy.Vlastně jsem celý život kamarádila spíše s podlahou než s lidmi.Byla jsem plachá,stydlivá.
,,Ano,učebnice už mám."
,,Dobře,Tak se posad vedle Emy."Ukázala na volné místo vedle pohledné zrzky.Poděkovala jsem ji a namířila do třetí lavice.´
,,Ahoj."pozdravila mě Emy.
Sesunula jsem se na židli a opatrně na ní koukla.Byla moc hezká.Pihy měla po celém obličeji a pomněnkové oči na mě koukaly pobaveně a zároven mile.
,,Ahoj."
,,Já jsem Emy.Ale to už asi víš."řekla nejistě.
Musela jsem se zasmát.,,Já Katniss,ale to už asi taky víš."
Věnovala mi další úsmev a potom jsme se věnovaly profesorce,která zatím vykládala látku.
Otevřela jsem desky,kde jsem našla rozvrh,jména profesorů,plánek školy a taky volné předměty.Čekal mě oběd,poté jsem měla hodinu pauzu a pak jsem se rozhodla jít na volnou hodinu psychologie.
,,Ach."desky mi spadly,jak do mě někdo vrazil.Papíry se válely po celé školní chodbě.Bezva.
Sehnula jsem se a začala sbírat,když se vedle mě objevil další pár rukou.Cukla jsem sebou.
,,Promiň,já nechtěl."ozval se mi u ucha příjemný hlas.
,,To je dobrý,Stane se."odpověděla jsem neutrálně a snažila se na něj nekouknout.Vlasy mi orámovaly obličej a já doufala,že díky nim nevidí,jak se červenám.I ten okamžik,kdy se naše oči setkaly,jsem věděla,že je moc hezký.
Nějak jsme to společně sebrali.On se omluvil,já poděkovala a už jsem pádila na oběd.

Vím,že kapitolka je krátká,hodně krátká,ale je to schválně.Jak se Vám líbí?Není to nudný?
Většinou totiž začátky nudný bývají :/
Komentujte,kritizujte :)
PP
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 15. května 2011 v 22:01 | Reagovat

Tak na začátku trochu kritiky. Neber to tak, že bych to chtěla kritizovat, jen taková malá rada. Za čárkami a tečkami dělej mezerník. Ono se to tak dělá a na mě to působí přehledněji. Taky máš občas pár chyb v čárkách, ale to každý:-). I já je dělám. Co se týče děje, tak mi to nudné vůbec nepřipadalo. Děj běžel rychle, svižně a já každé slovo přímo hltala. První kapitola bývá většinou taková seznamovací a já myslím, že tobě se to povedlo moc dobře. Už se tedy těším na další kapitolu:-). Doufám, že bude co nejdřív.

2 Anie Anie | Web | 16. května 2011 v 18:08 | Reagovat

Moc povedené.Mě se to líbilo.Děj je zajímavý.Je to všechno takové přirozené (np.to v té třídě s Emy, a potom to s tím klukem...to se mi líbilo obzvlášť :D:D)
Až na pár drobných chybiček myslím že jsi hned první kapitolou zazářila.Budu se těšit na další.Rozhodně mám na co !

3 Rozka Rozka | Web | 16. května 2011 v 19:51 | Reagovat

Moc Vám děkuju za pochvaly i kritiky,moc si toho vážím.Samozřejmě,co se kritiky týče,máte pravdu.Ty mezery se budu snažit nějak doladit.Psala jsem to v poznámkovým blogu a tam je to hrozně špatný.Další kapitoly ale budu psát v jiném Wordu :)
Ty čárky-no,tak přečetla jsem si to po sobě asi třikrát a nijak moc chyb jsem nenešla...ale to je asi moje chyba.
Jinak co se druhé kapitoly týče..bude snad do pátku :)
PP

4 Das Das | Web | 17. května 2011 v 18:35 | Reagovat

Hej, nějak jsme gramatikunevnímala, takže o nehorázných hrubkách ti tady žvanit nebudu. :D
Začátek - velice originální! Líbil s emi popis Emy a celkově jak jsi to napsala. Možná by to chtělo kdesi cosi trochá doladit, ale nikdo není dokonalý, že. (kromě Richelle Mead s VA6! :D :D) .. :)))
Ten konec byl trochu klišé.. třeba fráze o tom, že pes vlasy naštěstí neviděl, jak se červená..ˇˇ
Ale jinak opravdu pěkné. :) Opravdu! Dcera starosty, přistěhovalec, zemřelá matka, peguot .. to se jen tak nečte. :D

5 Rozka Rozka | Web | 17. května 2011 v 18:42 | Reagovat

Díky das,
klišé ? ;) asi ano,ale kde teď není? :)
ono se to teď zda trochu pesimisticky,ale snad nebude ;)
zemřela? Já se tam v tom zmínila? :D

6 Das Das | Web | 18. května 2011 v 9:39 | Reagovat

děkuji. :))

Ano, zmínila ses o tom. :D :D Nebo jsme to sama vyvodila.. ae spíše jsi to tam napsala.. :D .. a s tím klišé máš pravdu. ;)))  těším  se na další díl, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. :))

Bože.. před chvílou jsme měla chemii.. a inteligentně jsem si napsala znovu test.. a zhoršila si to.. :// .. sakra já chci tu trojku!§ :((

7 Gauri Gauri | Web | 21. května 2011 v 12:51 | Reagovat

Trošku nudný. :-D Ale určitě je to důležitý pro další děj, budu se těšit!! Docela mě zajímá, co všechno do své tlusté bichle zamotáš, Rozko. Hm, že bych taky zkusila napsat blogovou knížku? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama