Wiksi3-hodnocení 1:kola

29. března 2011 v 16:48 | Rozka |  ostatní
HODNOCENÍ WIKSI3 :)

Text:
Princ na hnědém koni

Nikdy jsem nebyla šťastnější, právě jsem odmaturovala a mám za sebou velký kámen, ke kterému už se nikdy nevrátím. Mám skvělého pracovitého přítele a vše se zdá být ideální, ale vlastně není. Můj přítel je jemně postižený. Má slabou levou ruku. Prostě neudrží v ní třeba krabičku mléka, ale i přestuto malou chybičku ho mám moc ráda. Své rodiče jsem nikdy nepoznala, ale mým velkým štěstím jsou mí náhradní rodiče, které ze všeho nejvíce miluji. Adoptovali nejen mě, ale i mou sestru a jsem moc ráda, že mi dovolí vše jen co si přeji. Školu mám za sebou a před sebou dva krásné měsíce plné nic nedělání a potom do práce. Drahý mi už zařídil práci u něho ve firmě, ale ještě se zde musí uvolnit místo. Největším mím koníčkem jsou koně. Jsou to krásná stvoření, která mají své kouzlo... Crrrr.... z myšlenek mě vyruší zvonek. Když jdu otevřít stojí přede mnou Patrik a automaticky mi lípne pusu na tvář. ,,Tak jak ses dneska měla?" ,,Ale ano šlo to, byla jsem poklidit koně a potom jsem šla nakupovat" jelikož oboje rodiče mám v práci a moje vlastní mladší sestra je stále ve škole, máme pro sebe celý byt. Vlastně ho hodně lituju, jelikož na rodiče neměl takové štěstí. Jeho otec mu naznačuje pořád že je mrzák, i když za přetrhané svaly nemůže nikdo, s tím se už tak prostě narodil. Mám ho ráda takového, jaký je. Lapnem si na gauč a zapnu dvd, když film pomalu končí uvidím, jak Patrikovy oči se zavírají a on usína. Položím ho tedy na gauč a jdu uvařit oběd. Mezi tím přijdou rodiče a s Patrikem se napapáme kuřecích rolků s bramborem. Je to krása taková pohoda.
Celý den (aspon jednou za čas) trávíme spolu. Odpoledne jsme si vyšli na procházku až do vedlejší obce a navečer chci se jet projet na koni s miláčkem. Je už sice později, ale na hodinovou projíždku to ještě vyjde. Jemně klusáme malým lesíkem podél asfaltové cesty, až narazíme na polní cestu a tam se vrhneme přímo do lesa. Patrik se zprvu bál sednout na koně a tato zvířata neměl moc v lásce, ale já jsem ho lásce ke koním naučila. U rybníka pomalu sleze z koně, ale já aktivně si chci koně užít co nejvíc a tak si jdu udělat kolečko kolem rybníka. Mezi tím nás z dálky pozoruje Pavel. Byl na základce tajně do mě zamilovaný a nějak ho to nepřestalo brát. Myslí si, že když má super fáro, tak že s tím mě sbalí...
Když jsem se opět vrátila k Patrikovy a on pomalu vedl mého koníčka, Pavel se vyřítil z lesa a zastavil těsně přede mnou a Patrikem. Kůň se náhle splašil, vytrhl Patrikovy opratě a já jsem spadla na záda...
Najednou jsem měla vše rozmazané... Vím jen to, že najednou oba se na mě skláněli a Patrik breček... Promin Patriku...
---------------------------------------------------------

HODNOCENÍ:
Rozka:
Wiksi3,četla jsem už od tebe pár příběhů.Třeba "Bezbranná",musím říct,že když jsem tento příběh četla,zděsila jsem se!I když mě některý výrazy a fráze opravdu zaskočily,četla jsem dál a jen se modlila,aby to nebylo to,co nakonec bylo.A o tom to je.Napsat příběh.který zaujme od začátku do konce,aby čtenář se zatajeným dechem,se slzami v očích at' dojetím,nebo smutkem,se vžil do příběhu a prožíval vše,co hlavní hrdina.
Nebudu tu hodnotit Tvoji povídku,kterou jsi neposlala,to ne.Tak tedy k té do soutěže.
Už od názvu "Princ na hnědém koni" jsem čekala nějakou romantiku,zvrat,cokoli,jenže jsem se moc nedočkala.
Ze začátku mě děj vůbec nezaujal,měla jsem pocit,že přeskakuješ z jednoho do druhého,nešlo to plynule a já se občas ztrácela.Povídáš o svém příteli a najednou se tam objevuje,že jsi své rodiče nikdy nepoznala.Nevím.
Naopak konec byl dobře vymyšlený,jenže zase mám výtku.Bylo to krátké a zdá se mi,že i trochu nerozmyšlené.Také se tam objevilo pár chybiček,ale to se stane každému.Hlavní důvod mého nízkého hodnocení je přeskakování.Vím,že jsi psala,že nemáš čas a já to naprosto chápu.Taky ho nemám,ale měla jsi mi napsat a já bych to prodloužila,protože jsem si jistá,že kdybys ten čas měla,napsala bys příběh,který by mě zaujal mnohem víc než tento.Protože jsem od Tebe už různé povídky četla,jsem si na sto procent jistá,že by to dopadlo daleko líp.
Moc mě mrzí,že Ti musím dát tak málo bodů,ale nedá se nic dělat.Ale jak sem říkala,máš na to a já doufám,že mi v druhém kole vyrazíš dech a donutíš mě dát ti plný počet.
Počet bodů: 5/10
---------------------------------------------------------

Das:
Téma jsi si vybrala opravdu pěkné. Už jen kvůli té holce, které se to skutěčně stalo. Na druhou stranu je povídka skoro o ničem.
Dávej si bacha na gramatické chyby, pedevším na čárky v souvětí. Ty Ti chyběly skoro všude.
Občas se mi nějaká ta věta líbila. Hezky jsi příběh vyádřila, ale bohužel jsem našla i hodně nedostatků.
6 bodů.
----------------------------------------------------------------
Gauri:
celkový počet: 16/30
Povídka má trošku zdlouhavý začátek/úvod, který by podle mě nemusel být tak zdlouhavý. Ale zase je tam hezky vypsaný, proč se slečna cítí tak šťastně.
Naopak se mi líbí konec. Hezky to vypovívá o tom, že se během chvilky může stát něco, co nám změní život úplně od základů.
Jo a ještě bych vytkla některá slova. Do povídky mi nesedí slova jako: "lapnem" a "napapáme," nepřijde mi, že takový slovník má holka, co právě odmaturovala, takže jí je nejméně devatenáct let.
Jinak abych řekla pravdu, není to typ povídky, který by se mi líbil, přijde mi to takové bez děje. I když je pravda, že děj tam asi nemá moc být, když se popisuje, jak se může náš život během chvíle zhroutit jako domeček z karet.

Dávám 5 bodů. :):)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 29. března 2011 v 17:05 | Reagovat

Nejde mi do hlavy jedna věc. Jak to, že ten Patrik udržel uzdu, když měl to postižení? Jasně, ještě má zdravou druhou ruku, ale i tak se mi zdá, že k jízdě na koni je potřeba obou rukou. Jinak to bylo pěkné. Sice hodně zrychlené, ale líbí se mi to.

2 Anie Anie | E-mail | Web | 29. března 2011 v 20:36 | Reagovat

Tuhle povídku jsem četla už dřív u Wiksi na blogu.Ona už ví co si o tom myslím.Tady to nebudu moc rozebírát.Pár chybiček,možná trošku zmatek ale téma krásné!!Líbi se mi.

3 Wiksi3 Wiksi3 | E-mail | Web | 30. března 2011 v 21:23 | Reagovat

Ja jen možu poděkovat, za to že ste to vbc četli. To že nebyl čas Rozka zpozorovala - nebyl namět. Já musim psat něco co prostě mě hned na prvni pohled napadne. Tohle byla z nouze cnost :D

4 Rozka Rozka | Web | 31. března 2011 v 10:18 | Reagovat

[3]:neděkuj,není za co a jak číst?máme to v "popisu práce" :) jak jsem psala nahoře,vím,že příští kolo bude Tvůj triumf! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama